Exkurze do Planetária

Exkurzi do Planetária v Porubě jsme uskutečnili 9. listopadu. Představení ve sférickém kině začalo živě moderovaným úvodem s ukázkou hvězdné oblohy, souhvězdí, Mléčné dráhy a astronomických úkazů, které můžeme v průběhu roku sledovat. V této projekci si žáci zopakovali část učiva o vesmíru. Poté začal program s názvem Dobrodružná cesta k planetám, který dětem nabídl spoustu nových zážitků a poznatků. Zdolání planety Mars, výzkum Saturnu a zkoumání jeho prstence a nakonec dolet na trpasličí planetu Pluto. V Planetáriu si děti prošly také interaktivní výstavu. Mezi nejzajímavější exponáty patřily mlžná komora, plazmová koule, letecký simulátor, písečný box, měsíční skok, model tsunami, gravitační studna a zrcadlový labyrint. Děvčata měla zážitek z fotokoutku, kde si zvolila pozadí a vyfotila se i s kosmonautem. Pro mnohé děti to byla první návštěva v Planetáriu a předčila jejich očekávání.