Podzimní malování a tvoření

Podzim je roční období sklizně. Na stromech dozrálo ovoce, na zahradách a polích se sklízí zelenina. Sbírají se kaštany, žaludy, ořechy, zvířátka si dělají na zimu zásoby. Celá příroda září krásnými barvami, občas se ještě objeví sluníčko a zahřeje nás posledními teplými paprsky. I naše třída si všímala změn v přírodě a ve výtvarné výchově i pracovních činnostech využila plody podzimu k tvoření a malování. Malovali jsme dýni, poprvé použili techniku krčeného papíru. Při kresbě jablka jsme si všímali různých barev a odstínů. Podzim mění barvy i stromů, krásy podzimního lesa jsme ztvárnili anilinovou barvou jako odraz na vodní plochu. V hodině ČASP jsme si udělali vycházku do okolí školy a nasbírali materiál na hodiny z přírodního materiálu. Z práce skupin vzešly nápadité a zajímavé práce. Děti pracovaly s nadšením, konečné výrobky jsou toho důkazem.