Adaptační pobyt

Tento školní rok jsme na adaptační pobyt jeli na stejné místo jako loni, do Budišova nad Budišovkou – Zálesí, a přesto byl zcela jiný nejen programem, ale i zážitky. První den odpoledne jsme si udělali procházku do blízkého okolí, zkoumali přírodu, sbírali přírodniny, poznávali živočichy a plnili úkoly. Neznámé přírodniny jsme si vyfotili a na chytré aplikaci zjistili, jak se jmenují. Z nasbíraných pokladů lesa jsme si ve skupinách vytvořili krásné mandaly. Večer jsme se pobavili u dvou společenských her – kostky v kyblíku a čokoláda. Na druhý den ráno nám počasí moc nepřálo, ale nikoho to neodradilo, aby se nezúčastnil bojové hry v terénu kolem chaty. Družstva podle barev sbírala puzzle ukryté v okolí a nosila do klubovny, kde pak společně skládala obrázek. Úkol nebyl vůbec jednoduchý, nezáleželo jen na rychlosti a sesbírání všech kousků, ale i na trpělivosti a úvaze, jak obrázek vytvořit. Odpoledne se vyjasnilo, přijela naše paní psycholožka, která připravila různé aktivity na vzájemné sebepoznání. Poté jsme se s radostí vrhli na sport. Brännball byl super turnaj proti třídám. Bohužel jsme prohráli, ale náladu nám to nezkazilo. Šli jsme se vyskákat na trampolínu, zahrát fotbal nebo další hry. Večer patřil programu tříd, jednotlivcům nebo i skupinkám. Viděli jsme perfektní vystoupení děvčat, zasmáli jsme se u vtipů a hádanek. Děvčata z 5.A připravila zábavu pro všechny, dobrovolníci si mohli z nachystaných surovin připravit sliz. Večer byl náročný, protože dalším úkolem bylo tentokrát malování třídní mandaly. Každý žák měl na plátně své políčko, které vyzdobil nějakým motivem. Vznikl krásný obraz plný energie, který bude součástí naší třídy. Zakončením třídenního pobytu byla diskotéka masek, kterou jsme si dovezli z domu nebo v době volna sami vytvořili z dostupného materiálu. Šli jsme o něco později spát, ale brzy v pokojích byl klid a unaveni a plni nezapomenutelných zážitků jsme usínali. Poslední den ráno patřil úklidu, balení a vyhodnocení celého pobytu. A jak se nám adapťák líbil, poznáte podle fotek a na facebooku naší školy.

odkaz zde:adaptační kurz video