Bramborový den

Ve čtvrtek 12.října se v naší třídě konal Bramborový den. Přinesli jsme si do školy brambory k vyrábění, vaření i zkoumání. Nechyběly aní dobroty připravené z brambor na ochutnání. Ve škole jsme započali bramborový den povídáním o tom, co vše o bramborách víme. Dále jsme se mrkli na videa a pročetli si zajímavé příběhy o bramborách. Ve dvojicích jsme pak zkoušeli vyplnit pracovní list a odpovědět na otázky. Následně jsme v pěti skupinách plnili různé bramborové úkoly. Od krájení brambor, přes tiskání, kreslení, vyrábění bramborových skřítků nebo počítání. Naučili jsme se také novou anglickou píseň Five potatos. Na závěr jsme si pochutnali na našich domácích hranolkách a rozloučili se tancem kolem brambory. Mňam, díky za všechny ty dobroty!