Zahradní slavnost 2024

Dne 30. 4. 2024 pořádala Základní škola Františka kardinála Tomáška, tradiční Zahradní slavnost tentokrát s tématem „život v zahradě“. Školu i zahradu zdobily projekty a práce našich žáků na toto téma.

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, tedy nic nebránilo tomu, abychom si naší slavnost plně užili. Letošní zahájení slavnosti se ujali žáci 9. ročníku. Všichni návštěvníci mohli shlédnout taneční, pěvecké a dramatické vystoupení žáků napříč všemi ročníky. K této příležitosti jsme oslovili i externí odborníky, kteří nás obohatili spousty zajímavostmi a ke svým přednáškám přinesli netopýry, živá zvířátka a nechyběly ani zástupci z řad včel. Letos na naší zahradě opět proběhla komentovaná výsadba a poučení o zastřihování stromu. Příchozí mohli využít spousty připravených dílniček, kde tvořili ptačí budky, seedbomby, míchání bylinkových čajů či vůní. Mimo jiné si žáci přichystali spousty edukačních programů, návštěvníci si mohli vyzkoušet psaní husím brkem, zkoumání vodních bezobratlých živočichů pod mikroskopem, nechyběly ani poznávačky bylinek, listů, počítání letokruhů, spousty zábavných rébusů, skládaček a kvízů. Probíhal i oblíbený prodej sazenic a knižní bazar. Návštěvníci si mohli zakoupit keramické výrobky, jejichž výtěžek byl určen na podporu Bena. Zahradu provoněla vůně ohně, kde si mohli návštěvníci opéct buřty. Nechybělo ani pestré občerstvení v podobě hamburgerů, chlebíčků, zákusků, popcornu, cukrové vaty a dalších dobrot. Účast byla velká a věříme, že jsme si letošní slavnost všichni užili.

Mgr. Martina Šimková