Online beseda pro rodiče o rizicích komunikačních technologií

V rámci besedy se účastníci seznámí se základními riziky internetu a komunikačních technologií jako kyberšikana, kybergrooming, sociální sítě, sexting, hoaxy atd., se kterými se mohou děti při pohybu ve virtuálním světě setkat. Kurz účastníkům poskytne rady, jak těmto rizikům předcházet, případně odhalovat symptomy kyberšikanovaného dítěte, jak k virtuálnímu světu dětí přistupovat a jak je účinně chránit při jejich využívání moderních technologií, sociálních sítí, při používání mobilního telefonu i při hraní her. Představíme také nové kazuistiky, doporučení, reálné případy zneužití moderních technologií z praxe. Součástí přednášky může být ukázka praktických aktivit, které je možné ve výchově využít, a to včetně instalace rodičovské kontroly a smlouvy, postupu řešení kyberšikany, sextingu atd. Závěr přednášky bude patřit dotazům a diskuzi.

Beseda proběhne online ve čtvrtek 21. 3. 2024 od 18:00, odkaz k přihlášení naleznou zákonní zástupci v elektronické žákovské knížce.