Zahraniční host ve výuce

V pondělí k nám zavítala vzácná návštěva až z daleké Brazílie. Studentka střední školy Geovanna nám v angličtině představila své rodné město, jazyk a různé kulturní a sportovní zajímavosti. Viděli jsme moc hezké fotografie nejen Geovanniných přátel a rodiny, ale i snímky popisující rozdílné klimatické podmínky v různých částech Brazílie. Navnadili jsme si chuťové pohárky na pestrobarevná brazilská jídla a nahlédli jsme pod pokličku organizace Rotary International (https://www.rotary.org/en/our-programs/youth-exchanges, https://rye2240.org/), která umožňuje studentům strávit rok na studijním pobytu v zahraničí. 

Po půlhodinové prezentaci kladli Geovanně sedmáci, osmáci a deváťáci osobité otázky. Jsme moc rádi, že jsme měli příležitost poslechnout si studentku, jejíž rodný jazyk je sice portugalština, ale svou pílí, odhodláním a přístupem nemá problém s angličtinou, zvládá základy španělštiny a teď úspěšně bojuje s češtinou. 

Přejeme jí hodně úspěchů ve všem co dělá a děkujeme.

Mgr. Kateřina Pašová