Sportovní den mládeže s TAJV ve Studénce

1. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV ve Studénce se uskutečnil v úterý 1.11.2022 v odpoledních hodinách v tělocvičně ZŠ Františka kardinála Tomáška, Studénka. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základní školy se v tělocvičně utkali ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovali Sofie Figallová, Petr Skřička a Tomáš Volný. Finalisté semifinálového turnaje ve Studénce získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Studénku a Moravskoslezský kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV ve Studénce byl zrealizován za podpory Města Studénka a partnerů projektu.

Mgr. Jan Váňa
Organizátor soutěže TAJV