Karanténní opatření ve škole

Vážení rodiče,

přikládáme informace ke karanténním opatřením v naší škole.

Krajská hygienická stanice (KHS) sděluje škole informaci ohledně výskytu COVID pozitivní osoby ve škole. Škola následně poskytuje součinnost a sděluje KHS rizikové kontakty s pozitivní osobou. KHS následně telefonicky (prostřednictvím sms zprávy) informuje zákonného zástupce ohledně epidemiologicky významném kontaktu a zákonný zástupce vyplní sebetrasovací formulář dle pokynů hygieny. Žáci, kteří byli v rizikovém kontaktu s COVID pozitivní osobou mají nařízenou karanténu.

Karanténa je nařízena těm, co neprodělali Covid-19, nebo prodělali, ale již nejsou v ochranné lhůtě 180 dnů. Karanténa je nařízena po dobu nejméně 7 dnů a nejdéle 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivní osobou, do školy mohou nastoupit už „8. den“ od kontaktu, pokud budou mít negativní PCR test (test proveden mezi 5. - 7. dnem od kontaktu). Pokud při tomto testu budou potvrzeny další COVID pozitivní osoby, může KHS nařídit prodloužení karantény, a to tak, aby byla dodržena výše uvedená doba posledního kontaktu, tentokrát s touto další COVID pozitivní osobou.

Žáci, kteří nemají nařízenou KHS karanténu, nebo jim byla ukončena, se ve škole vzdělávají prezenčně.

O způsobu vzdělávání žáků, kterým je nařízena karanténa, budou žáci a rodiče informováni prostřednictvím eŽK, týdenního plánu na webu školy, případně e-mailem.

Prosíme zákonné zástupce, aby škole dokládali certifikáty o absolvovaném očkování žáků i o prodělaném onemocnění Covid-19. Tyto doklady škole slouží škole pro součinnost s Krajskou hygienickou stanicí. Tito žáci nemusí nastupovat do karantény v případě kontaktu s Covid pozitivní osobou.

Přikládáme letách Covid ve školách.