Informace pro žáky devátého ročníku a jejich zákonné zástupce

Vážení rodiče, milí deváťáci

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky.

Osobní přítomnost žáků je umožněna za dodržění následujících provozních podmínek:

• Maximální počet žáků ve skupině je 15. Vždy musí být splněna podmínka: jeden žák v lavici s rozestupy mezi lavicemi.
  • Složení skupin je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy.
  • Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11. 5. 2020.
  • Připouští se střídání více vyučujících u jedné skupiny žáků, pokud je to nezbytné ve vztahu k přípravě na přijímací zkoušky.
  • Obsahem je učivo především z předmětů přijímací zkoušky, cílem je příprava na přijímací zkoušku. Časový rozsah a organizaci stanoví ředitel školy.
  • Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.
  • Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

Organizace výuky na naší škole:

• Vyučování bude od 11. 5. 2020 probíhat každé pondělí, středu a pátek v čase 9:00 – 12:00.
  • Vyučovány budou předměty matematika a český jazyk.
  • Stravování ve školní jídelně bude možné až od 25. 5. 2020.

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku žáka 9. ročníku do školy do 7. 5. 2020 následovně:

• vyplnit a podepsat dokument - Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, jeho součástí je vymezení rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví
  • vyplnit a podepsat dokument - Přihláška žáka 9. ročníku k osobní přítomnosti ve škole pro účely přípravy na přijímací zkoušky
  • oba dokumenty škole doručit jedním z následujících způsobů:
    • vhozením do poštovní schránky školy na adrese: ZŠ Františka kardinála Tomáška Studénka, 2. května 500, 742 13 Studénka
    • podepsané a naskenované e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (žák je povinen odevzdat originály při prvním vstupu do školy)
  • odevzdáním těchto dvou podepsaných dokumentů souhlasíte s dobrovolnou docházkou vašeho dítěte do školy

Po zpracování zájmu o dobrovolnou docházku do školy Vám budou zaslány podrobné informace prostřednictvím Ežk.

Mgr. Milan Stiller, ředitel školy

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, jeho součástí je vymezení rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví