Udělení čestného názvu

Vážení žáci, rodiče, přátelé školy, spoluobčané,

Zastupitelstvo města Studénky usnesením č. 29/03/19 ze dne 7. 2. 2019 souhlasilo se změnou čestného názvu Základní školy T. G. Masaryka, Studénka, 2. května 500, okres Nový Jičín, na Základní školu Františka kardinála Tomáška Studénka, příspěvkovou organizaci. 

Tímto krokem bylo spuštěno oslovování dalších institucí, abychom mohli udělit škole čestný název po tomto významném studéneckém rodákovi. Souhlasná stanoviska jsme získali od České školní inspekce, odboru školství krajského úřadu Moravskoslezského kraje, či pražského arcibiskupství. 

Je nám velkou ctí, že jsme následně obdrželi listinu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy potvrzující udělení čestného názvu, který škola od  1. září 2019 ponese. Nové pojmenování naší školy zní: 

Základní škola Františka kardinála Tomáška Studénka, příspěvková organizace. 

To, že jsme se rozhodli změnit čestný název školy, nemění nic na našem školním vzdělávacím programu, který i nadále budeme naplňovat beze změny. 

Potvrzující listinu k udělení čestného názvu škole přikládám k článku a zároveň si můžete přečíst článek o této významné události, který byl otištěn v Novojičínském deníku.    

Mgr. Milan Stiller, ředitel školy

Udělení čestného názvu

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací