Návštěva Legiovlaku v Kopřivnici

Ve čtvrtek 11. 4. 2019 navštívili  žáci, kteří vyluštili historický rébus, Legiovlak v Kopřivnici. Zájemci o toto období prošli s průvodcem všechny vagóny a dozvěděli se mnoho zajímavých informací o historii čsl. legií v Rusku. Prohlídka byla velmi reálná, protože venku i vevnitř bylo jako na Sibiři. Mohli jsme si tak lépe představit, jak legionáři žili v těpluškách, operovali v sanitním vagónu, jak fungovala pošta, která během 2 let přepravila 15 mil zásilek a ztratila pouze tři. To jsou jen střípky  informací, které si odnášíme zpět do školních lavic. Doufejme, že podobných akcí bude víc, abychom se o historii dozvídali i z jiných zdrojů, než jen ze stránek v učebnici.

Mgr. Marcela Svatošová

 

  

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací