Exkurze v tiskárně Finidr

Ve čtvrtek 2. května se obě osmé třídy vydaly na výlet do Českého Těšína. Žáci neobdivovali krásy historického města, nýbrž jednu z místních firem - tiskárnu Finidr. Po příjezdu na místo zbyla chvilka na svačinku, a protože nás autobus vysadil na firemním parkovišti, někteří osmáci využili čas a obdivovali zaparkovaná auta: „Kámo, to budu mít!“

Na recepci jsme se rozdělili do dvou skupin a zaměstnanci Finidru nás provedli provozem. Viděli jsme celý proces výroby knih. Od hliníkových desek, na které se tisklo laserem, přes tisk, skládání, ořezávání, šití a lepení, až po finální výrobek. Dozvěděli jsme se nejen vše o výrobě knih, ale také že tato firma vyváží knihy do celého světa a podporuje životní prostředí různými projekty v Čechách i v zahraničí. Osmáci byli výkladem tak nadšeni, že by uvítali aspoň dvakrát delší návštěvu.