V letošním školním roce bude tématem zahradní slavnosti udržitelnost. V rámci přípravy jsme vyrazili na exkurzi do OZO Ostrava, konkrétně na program Pro Ostravu bez odpadu. Program byl rozdělen pomocí tří R - reduce, reuse, recycle. Přemýšleli jsme, jak zařizovat, abychom vytvářeli co nejméně odpadu. Zkusili jsme si prakticky vyspravit a znovu použít věci, které byly trochu poničené. A na závěr jsme si zopakovali pravidla třídění odpadů. Z exkurze jsme odjížděli nejen s novými znalostmi a dovednostmi (někteří poprvé přišívali knoflík:o)), ale i s krásným dárkem - taškou, která nám připomíná pravidlo 3R.