Dnešní den začal v pochybách, jestli se exkurze bude konat nebo ne. Désť se ale umoudřil a výlet mohl začít. Sešli jsme se s p. Cichou u železničního přejezdu ve Studénce a exkurze mohla začít. Na prvním stanovišti jsme poslouchali mlynaříky, poznali netýkavku žláznatou a její chutná semínka :-).
Po cestě jsme potkali hlemýždě zahradního, skokana zeleného nebo ptačí osazenstvo rybníku Kotvice - labuť velká, polák velký, racek chechtavý, volavka bílá a nemohli chybět i kachny divoké a kormoráni.
Děti po cestě plnily také úkoly, které si pro ně p. Cichá připravila. Hledaly protikladné vlastnosti přírody nebo poznávaly různé rostliny v okolí rybníka.
Bylo trochu chladno, ale i tak jsme si to užili na čerstvém vzduchu. Příště jenom s p. Cichou.