V sobotu 17. května 2025 se vydalo 10 odvážlivců s paní učitelkou na výpravu BRM (BezRodičůMobilu) do archeoparku v Chotěbuzi. Počasí nám neslibovalo nic pěkného, ale nálada byla výborná a nebylo nad čím přemýšlet. Nasedli jsme do vlaku a jeli za dobrodružstvím. Cesta utíkala rychle a najednou jsme byli v Chotěbuzi. Trochu se rozpršelo, tak jsme přidali do kroku a o to rychleji jsme dorazili do cíle. Zakoupili jsme si vstupenky a pěkně v teple jsme si prohlédli první expozice. Nejvíc jsme se těšili na venkovní hradiště, ale začalo pršet, tak jsme se oblékli do pláštěnek a nebo si rozevřeli deštníky. Prováděla nás skvělá průvodkyně a my se dozvěděli spoustu nových věcí. Paní průvodkyně děti chválila, kolik věcí znají o Slovanech, že jsou pozornými posluchači, a tak s námi strávila místo hodiny ještě půlhodinu navíc. Navštívili jsme obydlí Slovanů, sedli si na postele, zkusili jsme si umlít mouku na žernovech a nakonec jsme si i zastříleli z luku na cíl. Snad všechny šípy doletěly do terčů - vypadá to, že bychom se v raném středověku uživili :-). Po nákupu suvenýrů jsme se ještě vydali do Rybího domu, kde jsme obdivovali různorodé druhy ryb a některé z nich jsme mohli nakrmit. Vydali jsme se na cestu na zpáteční vlak, když v tu chvíli se déšť a malé krupky rozhodly, že prověří kvalitu našich pláštěnek a rychlost našich nohou. Sušili jsme se celou cestu do Svinova a pak ještě chvíli ve Svinově.
10 odvážlivců v čele s paní učitelkou přijelo v pořádku do Studénky se stejně dobrou (možná i lepší) náladou a hlavně s úžasnými zážitky. Těšíme se na další společné výlety a archeopark v Chotěbuzi určitě všem doporučujeme.
Třídní učitelka