Jablíčkový den

V pátek 7. října jsme se na lodi přepravili na jablkový ostrov a čekal nás tak den plný jablíčkového hraní, učení a tvoření. Pro začátek nás naladila pohádka „O posledním jablíčku“. Poté jsme společně vymýšleli, co všechno o takovém jablku vlastně víme a vytvořili jsme si jednoduchou myšlenkovou mapu. Předvedli jsme si svá donesená naleštěná jablka, pozorovali jejich tvar, barvu, vůni a dozvěděli jsme se plno zajímavostí. V průběhu dopoledne jsme ve skupinách plnili nejrůznější pracovní listy, kde jsme se seznámili se životním cyklem jablka od semínka po zralý plod, procvičili si již naučená písmena, obtiskovali jsme jablíčka a nezapomněli ani na počítání. Na závěr jsme si zatančili jablíčkový tanec a mazurku. Písnička: "Měla babka čtyři jabka..." nám zněla v uších ještě hodně dlouho. Celý den měly děti možnost ochutnávat různé koláčky, štrůdly, šátečky, mošt a křížaly. Tím bych chtěla poděkovat všem maminkám, tatínkům a možná i babičkám a dědečkům, kteří tyto dobroty pro děti připravili a přispěli k příjemně strávenému dni.

Těšíme se na další námořnická dobrodružství!