Rodinné odpoledne 2024

Dnes již tradiční akce nazvaná Rodinné odpoledne, pořádaná Spolkem rodičů Jednička, se uskutečnila symbolicky 1. června 2024 na Den dětí. Drobná nepřízeň počasí pořadatele ani návštěvníky neodradila.

Venkovní program se uskutečnil na Dělnické zahradě za účasti mnoha zájmových spolků. Celým programem provázel zkušený moderátor Lukáš Pitucha, hudební doprovod zajistila skvělá kapela TRB Ostrava.

Rodinné odpoledne zahájily svým vystoupením Mažoretky Petra pod vedením paní Holasové. Novinkou v programu byla paní Cermanová s úžasným kurzem první pomoci, který byl osvětou nejen pro naše nejmenší návštěvníky, ale také pro všechny rodiče.

O historickou vsuvku se postaral Baron se Spolkem historického scénického šermu Oderberg. Své umění předvedl spolek školy tradičního japonského bojového umění Jūjutsu ze Studénky. Tradičním tancem se prezentovaly děti ze Základní umělecké školy. O zpestření programu se na závěr postarala Adélka Tihelková se svým kurzem tance, který zaujal i ty nejmenší návštěvníky.

Souběžně s hlavním programem se děti mohly realizovat v rukodělných dílnách při výrobě vlastních tašek a pravítek. Děti se mohly vyfotit v kostýmech ve fotokoutku a v květinové dílničce si mohly vyrobit stylovou čelenku nebo ozdobit obrázek s květinami. Opět nechybělo ani oblíbené malování na obličej a pletení copánků. 

Sportovní aktivity prezentovali místní házenkáři. Děti mohly vyzkoušet své schopnosti a dovednosti v různorodých aktivitách. Skauti Studénka si pro děti připravili stezku se sportovními a vědomostními soutěžemi. O malý adrenalinový zážitek se zájemcům postarala aquazorbingová koule, která byla stejně jako v loňském roce poměrně vytíženou atrakcí. Děti si dále mohly zaskotačit na obří nafukovací skluzavce. Na závěr Rodinného odpoledne proběhla tombola se zajímavými cenami pro dětské návštěvníky.

Výtěžek z Rodinného odpoledne bude formou daru věnován ZŠ FKT Studénka a formou finanční podpory SK Studénka Oddílu národní házené.

Děkujeme všem rodičům, kteří se na organizování a realizaci Rodinného odpoledne podíleli. A v neposlední řadě patří velké díky sponzorům, bez kterých bychom tuto krásnou akci nemohli realizovat. 

Město Studénka, Moravskoslezský kraj, SEMPER CORPORATION, MSV elektronika, Rybářství-DENAS, DentAdel, Stavby Lukniš, MSV METAL Studénka, M-Net, ETCON Energo, MUDr. Bohunka Štěpánová, DENAS COLOR, 4EVER, MSV STUDÉNKA, VŠEKON FLORČÍK, BS centrum Rostislav Bajtek, Plazma-Výpalky, Autodoprava Jana Smutková, Moravia Trend, Stako komponenty, PROJECT WORK, Pizzerie Verona, Ing. Svatava Neblová, Květinka Tereza, Farma Luční dvůr Bartošovice, Espanolka, JUST - Lucie Tomášková, AVON – Dana Kunzová, Štramberské dorty, Secalo, SAK Studénka, Shell, KUBA zakázkové šití, Minipivovar Zobak, Raben, Zelenina U Aničky, Emas 

Akce Rodinné odpoledne je spolufinancována z veřejné finanční podpory města Studénky.