Babí léto na sobotní vycházce Poodřím

V sobotu 12. 10. 2019 odpoledne se uskutečnila tradiční komentovaná vycházka do Poodří. Jako obvykle se role průvodce ujal znalec místního prostředí, pan Škrobánek, který nás provedl rozličnými zákoutími oderských luk, lesů, remízků a rybníků. Procházka byla tentokrát prosluněná babím létem, což přilákalo desítky výletníků dychtivých poznávat krásy přírody v okolí města Studénky. Sešlo se nás opravdu hodně, více než dvacítka dospělých a jednou tolik dětí (plus psí krasavice Laura). Největším překvapením pro většinu účastníků bylo kouzelné a před zraky běžných návštěvníků dobře ukryté místo „Mamája“, kde jsme si odpočinuli a posilnili se na další cestu. Vycházka v celkové délce zhruba osmi kilometrů byla zakončena opékáním špekáčků na školní zahradě.

Ráda bych tímto poděkovala jak panu Škrobánkovi za jeho průvodcovství i za zajímavé vyprávění plné osobních vzpomínek a historických příběhů, tak Spolku rodičů a přátel školy, který vycházku uspořádal. 

Šárka Hermanová