Živá knihovna povolání pošesté

Kolik dostáváte peněz? Jaký máte nárok na dovolenou? Kolik hodin denně musíte pracovat? I s takovými otázkami se museli odborníci z mnoha profesí vypořádat při dalším ročníku Živé knihovny povolání. Na začátku listopadu se v Dělnickém domě ve Studénce sešlo 230 deváťáků ze Studénky a okolí, aby si udělali lepší představu o různých povoláních. Při 32 workshopech dostávali žáci informace, co daná profese obnáší. Setkat se tak mohli s tradičně prezentovanými povoláními jako byl grafik, projektant, ekonom, obráběč kovů, učitel, policista, lékař, či zdravotní sestra. Nově se prezentovaly i další profese jako byl hasič, elektrikář, masér, automechanik, či květinářka. Odborníci se zaujetím prezentovali svá povolání. Patří jim za to velké poděkování, že si při svém pracovním vytížení našli čas na žáky základních škol a pomohli jim tak zorientovat se na trhu práce.

Reportáž z akce můžete shlédnout zde.

Mgr. Milan Stiller