Den s Andersenem

Když se po dočtení poslední večerní pohádky zachumláte do teplého pelíšku, napadlo Vás někdy, co dělají knížky v noci?

Jen jednou za rok mohou malá mořská víla, ošklivé káčátko i cínový vojáček opustit stránky knih a prožít před svátkem dětské knihy pohádkové dobrodružství. Cílem této akce je vzbudit v dětech zájem o četbu, ukázat jim krásu mluveného slova a půvab společného hlasitého předčítání.

Celý kouzelný den i podvečer se nesl v duchu pohádek.

Dopoledne jsme společně i ve dvojicích řešili pohádkové záhady, hledali kouzelné předměty a luštili křížovky i pohádkové šifry. Také si každý namaloval svou nejoblíbenější animovanou pohádkovou postavu. Po obědě jsme zhlédli jednu z nejznámějších pohádek H. Ch. Andersena – Malou mořskou vílu. Poté jsme se vydali do knihovny na zámku, kde pro nás měla paní knihovnice připravený zajímavý program. Zahráli jsme si na knihovníka, kterému se poztrácely a pomíchaly knížky. Děti je zvládly najít i správně seřadit. Za splnění je čekala malá sladká odměna. Prohlédli jsme si zámeckou zahradu, která přímo vybízela ke klidnému čtení knihy. Každý si na své čtení našel místečko, které se mu líbilo. Čtení venku v zámecké zahradě bylo moc fajn. Když jsme se vrátili na školní zahradu, děti si společně vyprávěly, co si přečetly a vzájemně si ukazovaly své vybrané knihy. Zahráli jsme si hry s míči i bez nich, a už jsme se těšili na opékání s rodiči. Společně jsme si opekli párky i marsmelouny, povykládali, pohráli.

Po krásném dni jsme odcházeli spokojeni domů.

Už teď se těšíme na další ročník této společné akce.

Třídní učitelka
Andrea Mojžíšová