Preventivní antigenní testování od 3. ledna 2022

Vážení rodiče,

od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách.

Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí.

Testování se týká dětí a žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc.

V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku. Pokud je starší 15 let, nosí respirátor.

Organizace testování:

Testování bude prováděno antigenními testy.

• Testování žáků, kteří navštěvují ranní školní družinu, je vždy v učebně 9.B v přízemí v čase 6:00 – 7:15:
    • v pondělí a ve čtvrtek při příchodu do školní družiny,
    • u žáků, kteří nebudou v pondělí nebo ve čtvrtek přítomni, bude testování provedeno při prvním příchodu do školy,
    • u žáků prvního ročníku je vhodná asistence jednoho zákonného zástupce, u žáků druhého a třetího ročníku je tato asistence možná,
    • nejpozdnější možný čas příchodu žáka, který se v daný den testuje, do školní družiny je v 7:15.
  • Testování ostatních žáků:
    • v pondělí a ve čtvrtek na začátku první vyučovací hodiny ve svých třídách bez asistence zákonného zástupce (pokud chce být zákonný zástupce žáka 1. - 3. ročníku přítomen u testování, je nutno se s žákem dostavit na  testování do 7:15 do učebny 9.B - vstup hlavním vchodem),
    • u žáků, kteří nebudou v pondělí a ve čtvrtek ráno přítomni, bude testování provedeno při prvním příchodu do školy, a to tak, že žák vstupuje do školy v době od 7:50 do 7:55 bočním vchodem od parku do šatny tělocvičny,
    • v případě příchodu v průběhu dne, žák vstupuje do školy hlavním vchodem a hlásí se v ředitelně školy.

Testování nepodstupují pouze žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

Nově se tedy testují i děti a žáci, kteří jsou plně očkovaní, a také ti, kteří prodělali onemocnění covid-19 a jsou stále ve lhůtě 180 dnů od prvního pozitivního testu na covid-19.

Leták pro rodiče