Adaptační kurz 8. tříd

Letošní osmáci, to je  37 kluků a holek, kteří byli vždycky dobrá parta, aspoň od společného adapťáku v 6. třídě. Často se potkávají nejen na školních chodbách a v učebnách, ale míchají se i ve volitelných předmětech a v angličtině. Minulý rok se pouto mezi nimi na určitou dobu přerušilo, proto jsme chtěli opět navázat vzájemné spojení. Tři dny v chatkách na Kyčeře se nám zdál jako dobrý nápad. Už ve škole jsme si řekli jednoduché pravidlo: “Co se stane na Kyčeře, tam i zůstane,” ale rozhodli jsme se, že něco na sebe přece jen “napráskáme”. Například to:

• jak se holky zabarikádovaly, protože se bály “bubáků”
  • jak se ráno a večer smažily palačinky v chatce č. 4
  • jak si pro ně paní učitelka Bzonková hopsla oknem
  • jak během celého výletu Danek s Nicolasem plánovali kdo, kdy a koho zabije (v rámci hry Mafie)
  • jak hrál Pavel vášnivě na kytaru a ostatní hlasitě zpívali
  • jak jsme házeli vajíčka z balkonu (v rámci hry Kosmonaut)
  • jak nás bolely ruce z lanového centra, že jsme ani neudrželi příbor
  • jak nás kluci vzbudili v 5:56
  • jak se nám záhadně ztratil plný tác vánoček a našli jsme ho u šesťáků
  • jak jsme příjezd na adapťák zapili štamprlí kofoly
  • jak jsme během her “spíkovali”
  • jak jsme pařili ještě hodinu po půlnoci (samozřejmě pod dohledem a v chatce)
  • jak jsme s paní učitelkou hráli karty
  • jak nás spalo 7 kluků v jedné místnosti
  • jak jsme přestěhovali celou chatku
  • jak jsme se “nadlábli” pizzou
  •  ....

Ostatní zážitky už nemůžeme prozradit, protože bychom porušili výše zmíněné pravidlo, ale celý adapťák jsme shrnuli jednou větou: “Parádně jsme si to užili!”

Na závěr ještě připojujeme vzkaz pro pana ředitele - “Bylo to krátké, příště chceme aspoň týden!”

kol. autorů z 8. A a 8. B + Mgr. Marcela Svatošová