H - GAMES

Začalo to pouhým nápadem, někdy v březnu, že bychom mohli, když jsme tehdy byli všichni doma, uspořádat sportovní akci. Ale ne jen tak ledajakou sportovní akci. E-sportovou akci. A tak se pověřili ti správní lidé, kteří se vrhli  do práce. Chvíli jsme pracovali v tajnosti, ale 17. 4. jsme se otevřeli veřejnosti a začala se tvořit komunita. Taky náš tým organizátorů se rozrostl o 2 nové členy. 29. 4. jsme spustili registraci na zápasy ve 3 hrách - League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive a Minecraft. Dokonce i bývalí žáci naší školy se chtěli zúčastnit a my organizátoři, jsme byli  nadšení z velkého zájmu, který nás motivoval. Pilně jsme pracovali na stavění map, na organizaci, na hladkém průběhu této přelomové akce. A poté přišel ten osudný týden. Je středa 26. 5. a nás čeká první zápas, ve hře League of Legends. Všechno probíhalo skvěle, dařilo se nám, Lukáš úžasně komentoval, byl to úspěšný zápas s výherci: Václav Pokorný, Jakub Šimeček, Matěj Dostál, Michal Krupa a Michal Sidon. Další den 27. 5. už však věci nebyly tak jednoduché. Nejdříve se nám týmy zapisovaly do zápasu velmi pozdě, následně na nás zaútočil internet a znemožnil nám vysílat, nešel ani spustit zápas. Proto jsme se rozhodli přesunout zápas ze hry Counter-Strike: Global Offensive na 2. 6. a lépe jsme se připravili na 3. den. Pátek 28. 5. - Minecraft jsme opět začali pěkně. Nikdo na nás neútočil, nikdo nám nic nekazil, všechno se zdálo být v pořádku. A tak spustíme server a čekáme, až se začnou přihlašovat zapsaní lidé. A čekáme, čekáme a nikde nikdo. Zřejmě jsme špatně oznámili, že po událostech z minulého dne, se přesouvá pouze Counter-Strike: Global Offensive a ne i Minecraft, který zůstal pořád v původním termínu. A tak jsme shromáždili lidi, kteří tam třeba vůbec neměli být a 1. část zápasu jsme úspěšně odehráli s výhercem: Michal Krupa. Naneštěstí měl ale Minecraft více částí. A místo dalšího čekání jsme se  rozhodli také Minecraft přesunout na 3. 6. Uběhl týden. Je  opět středa a zápas z Counter-Strike: Global Offensive. Nastává stejný problém. Skoro polovina lidí se nám nepřihlásila na zápas. Tentokrát to ale nebyla naše chyba, protože jsme to oznamovali, kdekoliv to šlo. Rozvěsili jsme plakáty po škole, dokonce jsme mluvili i v rozhlase, ale opět nic. K tomu na nás opět udělal internet útok a zápas nešlo ani spustit. Už nám přišlo hloupé zápas opět přesouvat, a proto jsme jej odpískali úplně s myšlenkou, že další den dopadne lépe. Ale nečekaně nějaké komplikace nastaly, a to, že náš skvělý komentátor a “režisér” Lukáš, dostal sádru na ruku a nemohl na počítač. Nezbylo nám nic jiného, než se s tím poprat, a proto jsem popadl Radovana z našeho týmu organizátorů, který není ani z naší školy, a šli jsme na to. A celkem úspěšně. Sice se nám opět nepřihlásili všichni, ale to nás vůbec netrápilo, protože se nám přihlásil nezbytný počet pro zapnutí hry, a to nám bohatě stačilo. Hráli jsme 3 hry a ve všech výborně exceloval Aleš Němec. Výherce Minecraft - SkyWars. A tak nám skončily H-Games. Historicky první e-sportový turnaj na ZŠ Františka kardinála Tomáška. 

Mluvčí projektu H-Games Roman Czeczotka s týmem: Lukáš Iwoniak, Karolína Sekaninová a Radovan Typovský 

Pokud máte zájem, doporučuji omrknout náš Instagram:

https://www.instagram.com/hgames2021/ 

Nebo náš YouTube, kde naleznete záznamy z jednotlivých zápasů:

https://www.youtube.com/channel/UCSZmro-fW1xq7CEBR1ATzdA 

H-GAMES

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací