Informace k hodnocení za 1. pololetí školního roku 2020/2021

Hodnocení žáků za 1. pololetí školního roku 2020/2021 probíhat dle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou a podle Hodnotícího řádu naší školy.

Žáci 1. ročníku jsou hodnoceni širším slovním hodnocením.

Žáci 2. - 9. ročníku budou hodnoceni známkou, toto hodnocení bude doplněno slovním hodnocením.

Hodnocení tohoto pololetí vychází jednak ze zjištěné míry dosažení školních výstupů, ale bude přihlíženo i k dalším skutečnostem ovlivňujícím výsledky vzdělávání, kterých žák v hodnoceném období dosáhl. Takovými skutečnostmi jsou např.:
  • účast na distanční výuce;
  • aktivita při distanční výuce (aktivní zapojení se do učení v synchronní i asynchronní distanční výuce);
  • osvojení si nové dovednosti komunikovat v prostředí Google učebny s učiteli i spolužáky;
  • osvojení nových digitálních kompetencí souvisejících s distanční výukou synchronní i asynchronní formou;
  • plnění zadaných úkolů (včasnost, kvalita, ale i tvořivost apod.).

Třídní učitelé žáků  2. - 5. ročníku předají doplňkové slovní hodnocení současně s výpisem z vysvědčení. Žákům 4. a 5. ročníku bude vloženo do eŽK.

Třídní učitelé žáků 6. - 9. ročníku vloží doplňkové slovní hodnocení v pondělí 8. února 2021 do eŽK.

První pololetní školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021. O způsobu předání vysvědčení nebo výpisu z vysvědčení vás budeme informovat.