Organizace výuky a stravování od pondělí 4. ledna 2021

Vláda na svém jednání 23. prosince 2020 rozhodla o zpřísnění opatření souvisejících s přechodem na stupeň 5 systému hodnocení PES. S tím souvisí také fungování škol a školských zařízení, které rovněž přechází do stupně 5.

Informace z MŠMT

Je povolena osobní přítomnost:

• všech žáků 1. a 2. ročníku základních škol.

Pro tyto žáky je povinná prezenční výuka.

Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem.

Plánované prospěchové informace učitel - rodič - žák v týdnu od 4. do 10. ledna 2021 neuskutečníme.

Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

Informace k prezenční výuce:

• žáci mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole,
  • je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání,
  • každý den bude pro žáky zařazen pobyt venku na čerstvém vzduchu,
  • provoz školní družiny za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy, od 6:00 do 16:00 (ŠD 1.A a 1.B  - přístavba, ŠD 2.A a 2.B - 2. patro hlavní budovy),
  • vyučování dle rozvrhu hodin.

Vstup do školy:

• hlavní vchod: žáci 1.A, 1.B,
  • vchod od parku: 2.A, 2.B.

Informace k distanční výuce:

• pokračuje povinná distanční výuka pro žáky 3. - 9. ročníku,
  • každou neděli do 17:00 obdrží žáci i rodiče informaci o tom, které vyučovací hodiny v následujícím týdnu proběhnou on-line v prostředí Google Meet,
  • on-line výuka bude probíhat v dopoledních hodinách, odpoledne je možné využít k on-line individuálním konzultacím,
  • materiály v papírové podobě budou připraveny k vyzvednutí vždy v pondělí, ve středu a v pátek v čase od 12:30 do 16:00 ve venkovní učebně na školní zahradě.

Školní stravování pro žáky, kteří se vzdělávají prezenčně:

• žáci jsou přihlášeni pouze k odběru obědů,
  • svačinky se v týdnu od 4. do 10. ledna 2021 neposkytují.

Školní stravování pro žáky, kteří se vzdělávají distančně:

• v období distanční výuky je umožněno stravování žáků za dotovanou cenu,
  • na pondělí 4. ledna 2021 jsou všichni žáci odhlášeni,
  • na další dny se zájemci musí přihlásit,
  • výdej obědů je umožněn pouze do řádně označených jídlonosičů (jméno, třída, číslo čipu), které je nutné odevzdat v daný den u kanceláře vedoucí ŠJ do 10:00 a vyzvednout do 14:00.