Organizace školy v období od 14. 10. do 1. 11. 2020

Provoz školy a školní družiny:

Vláda omezuje s účinností ode dne 14. října 2020 od 0:00 hod. do dne 1. listopadu 2020 do 23:59 hod.

• provoz základních škol podle školského zákona a to tak, že se zakazuje osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání v základní škole. Nově tedy uzavření obou stupňů ZŠ.
  • provoz středisek volného času, školních klubů a školních družin, a to tak, že zakazuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na tomto zájmovém vzdělávání. Nově tedy včetně školních družin.

Dále platí opatření, že od 26. 10. 2020 0:00 hod. do 27. 10. 23:59 hod. se nadto zakazuje osobní přítomnost žáků všech ZŠ, SŠ, konzervatoří a ZUŠ na vzdělávání. Toto platí pro všechny žáky těchto škol a školských zařízení bez výjimky. MŠMT k tomuto vydalo opatření a v těchto dvou dnech nebude povinné distanční vzdělávání.

Školní družina je mimo provoz v období od 14. 10. 2020 do 1. 11. 2020.

Distanční výuka:

Zadávání práce pro distanční výuku bude probíhat pro žáky 1. stupně prostřednictvím týdenních plánů, emailů zákonným zástupcům, případně u žáků 5. ročníku prostřednictvím Google učebny (přístupové údaje obdrželi všichni žáci).

Zadávání práce pro distanční výuku bude probíhat pro žáky 2. stupně prostřednictvím Google učebny (přístupové údaje obdrželi všichni žáci), případně, dle označené volby v dotazníku, v papírové podobě.

V týdnu od 19. 10. do 23. 10. 2020 bude žákům a zákonným zástupcům umožněna on-line konzultace s vyučujícími. Bližší informace obdržíte od třídních učitelů.

Termíny vyzvedávání materiálů v papírové podobě budou upřesněny.

Třídy, které se osobně neúčastní vzdělávání, se vzdělávají povinně distančně podle § 184a školského zákona.

Žáci i zákonní zástupci jsou povinni průběžně sledovat internetové stránky školy a eŽK.

Školní stravování:

V období distanční výuky je umožněno stravování žáků za dotovanou cenu.

Všichni žáci jsou ve středu 14. 10. 2020 odhlášeni ze školního stravování.

V případě zájmu o školní stravování, v období od 15. 10. do 23. 10. 2020, je nutno se přihlásit nejpozději do středy 14. 10. 2020 do 12:30.

Výdej obědů bude umožněn pouze ve školní jídelně v čase od 12:00 do 13:00. Výdej do jídlonosičů není možný.

Strávnici budou do školní jídelny vpouštěni průběžně za dodržení hygienických opatření.

Vstup do školní jídelny povolen pouze v roušce, vchodem ze školní zahrady.