Den naruby

„Paní učitelko, nám už se nechce! Budeme si povídat, nebo koukneme na film?“ Poslední dny před vánočními prázdninami, kdy už nejen žáci, ale i učitelé myslí na volno, které nás čeká, bývají ve škole náročné. Proto jsme po roční pauze opět připravili Den naruby. Překvapivě se našlo dost nadšených žáků, kteří si chtěli vyzkoušet postavit se před tabuli a 45 minut učit své spolužáky. Žáci 2. stupně si mohli vybírat z 18 připravených hodin, které byly velmi různorodé. V tělocvičně se mohli vyřádit u fotbalu nebo florbalu, ve výtvarce vyráběli vánoční skřítky z hlíny, loutky nebo malovali komiks. Našlo se hodně dětí, které si vybraly ruční práce, kde vyráběly např. náramek štěstí, ale plno měli i učitelé v dílnách čtení. Další hodiny už byly speciálně zaměřené podle osobních zájmů našich nových kolegů – jejich spolužáci se mohli dozvědět více o jezdectví, házené, air softu, skautu, myslivosti, ale zamysleli se i nad změnami klimatu. Připravit si takovou hodinu není určitě jednoduché, ani když vám pomůžou „profíci“, proto bychom chtěli poděkovat všem žákům 2. stupně, kteří „šli se svou kůží na trh“:

6. třída – Hana Křiváková + Denisa Hanzelková, Lucie Vrobelová + Eva Schillerová, Jakub Tomášek + Marek Nový, Alena Adámková + Tereza Tichavská

7. třída – Erik Holec + Tomáš Nedveis + Vítězslav Stohl, Markéta Tomášková + Barbora Škrabáková, Karolína Vrobelová, Martina Lišková + Martina Hebelková

8. třída – Karolína Sekaninová, Pavel Dostalík + Aleš Němec + Lukáš Iwoniak, Roman Czeczotka + Marek Filip + Marie Matznerová

9. třída – Filip Štegner, Jiří Jakub, František Klos, Jan Procházka + Adam Bolechovský + Danek Krycnar, Karin Kudlová + Tereza Vyorálková, Tomáš Lovecký + Josef Kotrla, Natálie Kožárová

Mgr. Marcela Svatošová

 

   

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací