17. listopad 1939 – 17. listopad 1989 – 14. listopad 2019

 30. výročí Sametové revoluce, spousta vzpomínkových akcí v okolí, množství pořadů v médiích – to byly důvody, které nás vedly k tomu, abychom si připomněli a vysvětlili žákům význam 17. listopadu a událostí, které jsou s tímto datem spojené.

Ve čtvrtek 14. listopadu strávily třídy 2. stupně poslední dvě hodiny každá jednotlivě ve své třídě s vyučujícím občanské výchovy nebo dějepisu. Žáci 6. a 7. tříd pracovali s fotografiemi ze zásahu proti demonstrantům z listopadu 1989, textem, slovníkem cizích slov nebo vyhledávali další informace na internetu. Události, které se odehrály v roce 1989, jsme se jim snažili přiblížit i prostřednictvím filmových ukázek ze seriálu Vyprávěj. Osmáci a deváťáci si obě události prožili prostřednictvím vzpomínek očitých svědků a pomocí interaktivní výstavy Paměti národa. Všem těm, kteří si stáhli příslušnou aplikaci do svého mobilu, se před očima rozběhly živé obrázky s výpovědmi lidí, kteří se událostí kolem 17. 11. 1989 přímo účastnili.

Mgr. Marcela Svatošová

   

  

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací