Adaptační pobyt 6. tříd

„Byla tu sranda a moc jsem si to tu užila. Měla jsem možnost lépe se seznámit se svou třídou, kamarády i učiteli. A mám moc super zážitky, na které nikdy nezapomenu!“

Nějak takhle by se dal stručně shrnout adaptační pobyt žáků 6. ročníků na Prostřední Bečvě v areálu Relax Kyčera. Od 16. do 20. září  se 32 šesťáků nezastavilo, protože program byl opravdu nabitý. První dny strávily třídy s lektory, kteří si pro ně připravili různé pohybové a hlavně týmové hry, během kterých museli všichni žáci spolupracovat, aby našli řešení. Některé byly velmi oblíbené (parlament, most, elektrický drát), u některých se žákům až „vařily mozky“(uzly, řešení vraždy). Ve středu jsme vyrazili na Pustevny a naším cílem se stala Stezka v oblacích. Celou trasu jsme zvládli za 7 hodin a všichni ušli cca 20 km. I čtvrtek jsme strávili hraním her, které prověřovaly nejen fyzické, ale i mentální schopnosti šesťáků. S radostí  jsme sledovali, že žáci se do všech aktivit vrhali s nadšením a i těžší úkoly chtěli splnit. Důkazem jsou i příběhy, které psali žáci během posledního večera.

„Jeden z mých nejlepších zážitků se odehrál pod vedením dvou lektorů: Martina a Lenky. Museli jsme spolupracovat a přejí sedmimetrovou řeku, ale mohli jsme se pouze 30x dotknout země. Byl to můj top zážitek, protože jsme dokázali přemluvit celou třídu, i když to s některými bylo velmi těžké. Líbila se mi na konci naše spolupráce a odhodlání, bylo to prostě fajn!“

Hanka Křiváková, 6.B

Tento rok jsme jeli na adaptační kurz. Celých pět dní se mi líbilo, ať už jsme hráli hry s lektory, učiteli nebo kamarády, nebo jsme zažili legraci na chatce. Ale můj nejoblíbenější zážitek byl výlet na Pustevny. I přes několika hodinovou, namáhavou cest s blouděním, byla sranda. Na Pustevnách ještě někteří odvážlivci, kteří se nebojí výšek, šli na Stezku v oblacích, která zahrnovala i skleněný výklenek, na kterém šlo vidět, co se  nachází pod námi. Pak tam byly trampolíny, himalájské mosty a zrcadla, která měnila postavu. Po stezce se šlo ještě na jídlo, pak k soše Radegast, a pak už zpět do chatek. Všichni byli spokojení, ale i unavení. Byl to skvělý výlet!“ 

Natálie Sklenáková, 6.A

A na závěr ještě přidáme jednu básničku, bohužel od anonymního autora.

Adapťák jsme si užili,

hodně srandy zažili.

Oběd byl supr,

potom jsme si vybalili kufr.

Stezka byla suprová,

chodili jsme dokola.

Večeři jsme snědli,

do postele lehli.

Bylo to fakt supr,

a pak jsme si znova zabalili kufr.

třídní učitelky 6. ročníku

  

 

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací