Den, kdy se mlčelo

Workshop na toto téma se uskutečnil v 9. třídě a měl žákům formou zážitkové pedagogiky přiblížit problematiku kolektivizace v 50. letech v ČSR. Lektoři společnosti Post Bellum přenesli všechny žáky zpět v čase do roku 1947 a 1951 do běžné české vesničky. Každý z deváťáků přijal identitu někoho z této vesnice a rozhodoval sám za sebe, jak bude volit v roce 1948, nebo zda jeho rodina vstoupí do JZD, nebo naopak ponese důsledky svého odmítnutí. Není úplně obvyklé, že se žákům podobné akce líbí, ale tentokrát byli z tříhodinového programu nadšeni i oni. Důkazem byly velmi pozitivní zpětné vazby.

 

„Když se řeknou 4 hodiny dějepisu, myslíte si, že to bude strašně nudné a zdlouhavé, ale tato beseda rozhodně nudná nebyla. Líbilo se mi, že jsme se vžili do těch rodin a že to bylo formou představení. Tato beseda byla určitě přínosem.“

„Tato akce, která mi ještě před uskutečněním přišla nudná, jako že to nebude zajímavé, mi přišla super! Něco to ve mně zanechalo. Nejvíce mě bavila „hra“, kdy jsme každý, měl nějakou postavu. Dávám 10/10!“

„Beseda se mi líbila, byla vymyšlená zajímavým i zábavným způsobem. Odnesl jsem si z ní dost informací.“

„Myslím si, že akce byla hodně zajímavá a bylo fajn, že dějiny, o kterých jsme se bavili, vzali zábavnou formou. Bylo to vtipné a dost jsem se u toho bavila.“

Mgr. Marcela Svatošová

 

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací