Recitační soutěž

Stejně jako v předchozích letech, se i letos konala na naší škole recitační soutěž žáků I. stupně.

Žáci 1. – 5. ročníku si vybrali báseň dle vlastního výběru a učitelé si ve svých třídách uspořádali v rámci hodin českého jazyka třídní kola recitační soutěže. Z každé třídy vzešli 2-3 zástupci, jež se zúčastnili školního kola soutěže, které se konalo 2. 3. 2022, aby v recitační soutěži poměřili své schopnosti básnického přednesu.

V příjemné, verši prosycené atmosféře předstoupilo před porotu celkem 25 dětí z prvního stupně. Porota si vyslechla básně Jiřího Žáčka, Václava Čtvrtka, klasického K. J. Erbena, ale také současnějších básníků, jako je Petr Nikl nebo Michal Černík.

Naši soutěžící předvedli skvělé výkony a porota měla nelehkou roli vybrat žáky, kteří se umístili za daný ročník na 1. místě.

Všichni účastníci soutěže dostali pochvalný list a malou drobnost. Vítězové každé kategorii si odnesli i krásnou cenu.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za ochotu a vzornou reprezentaci školy. Vítězům blahopřejeme.

Mgr. Andrea Mojžíšová a Mgr. Radek Jaborský