Projektový den Čertovsko – Andělské vyučování

3. 12. 2021 proběhl projektový den s názvem Čertovsko – Andělské vyučování pro žáky 2. a 3. tříd.

Děti přišly do školy v krásných kostýmech čertů i andělů s očekáváním, co se bude dít. Ve třídě bylo několik hnízd – stolečků s rozmanitými úkoly. Během dne si děti vyluštily křížovky, pracovaly s textem o Svatém Mikuláši, třídily slova podle zadaných kritérií do čertovských pytlíků, řešily zábavné matematické příklady a šifry, malovaly omalovánky a plnily spoustu dalších zajímavých úkolů. Na závěr dne si vyrobily Anděla, Mikuláše nebo Čerta, kterého si odnesly domů. Při jejich tvoření nechyběl poslech vánočních písní a koled. Některé děti si připravily i básničky, které s radostí odrecitovaly ostatním. Součástí programu byla i pekelná stezka v tělocvičně. Tam si žáčci vyzkoušeli skoky v pytlích, hody míčků do čertovského kotle a mnoho dalších sportovních disciplín. Nechyběla ani andělská skluzavka. Děti vše s nadšením a troškou odvahy zvládly.

Tento den byl velice povedený, dětem se ani nechtělo jít domů.

Odcházely spokojené a s úsměvem na tváři.

Už teď se těšíme na další třídní projektový den.

Za třídní učitelky 2. a 3. ročníků.

Andrea Mojžíšová