Projektový den Halloween 4. ročník

Na konci října jsme se s kolegyněmi rozhodly žákům zpestřit program a v rámci blížícího se svátku Všech svatých jsme pro žáky uspořádaly projektový den na téma Halloween. Každý, kdo se chtěl zúčastnit, musel přijít do školy v kostýmu (včetně učitelů). Žáci si v kostýmech společně prožili hodinu českého jazyka, kde pracovali s textem a získali 1. část legendy, která se váže k svátku Všech svatých. Při matematice spočítali různé úkoly a za výsledek dostali písmeno, které ve skupince postupně složilo heslo. Pomocí hesla odkryli další část legendy. V následující hodině byli žáci seznámeni se zvyky, které se pojí se svátkem Halloween, původně keltským lidovým svátkem, nyní tak populárním nejen v anglosaských zemích. Poté si na vlastní kůži vyzkoušeli lovení jablek, navlékání marshmallownů a „trick-or-treat“ (tradiční halloweenské koledování) ve třídách. Další hodinu nás čekala módní přehlídka všech kostýmů. V porotě usedli žáci 3. ročníku a také všichni žáci 4. ročníku. Další den jsme si vyrobili lucerničku, která tento projektový den zakončila.

Michaela Cimlerová a Martina Šimková