Knihovnické lekce

Dne 11.10. 2021 jsme se žáčci druhého a třetího ročníku zúčastnili Knihovnických lekcí v naší knihovně ve Studénce.

Tématem besedy pro druhý ročník byly bajky. Třetí ročník se seznámil s paní spisovatelkou Astrid Lingrenovou.

Mladý pan knihovník vysvětlil dětem druhého ročníku, co to jsou bajky. Seznámil žáky s jejich vznikem i s nejznámějšími autory. Několik bajek jim poutavě přečetl a četbu doplnil obrázky. Děti zjistily, že tyto zvířecí pohádky většinou znají, ale, že se jim správně říká bajky. Zpět jsme odcházeli s pocitem, že jsme se zase něco nového dozvěděli.

Pan knihovník seznámil děti třetího ročníku se životem a dílem známé dětské spisovatelky Astrid Lindgrenové. Hlouběji pak dětem přiblížil oblíbené dětské knihy Děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha. Z této knihy dětem také přečetl  velmi vtipnou ukázku o tom, jak šla Pipi do školy.

Třídní učitelky