Za broukem páchníkem

Teplé dny v září využili osmáci k procházce v Poodří. Řekli byste si, že je to zvláštní nápad, když máme „luky“ za humny a všichni Studeňáci to tam velmi dobře znají, ale naši průvodci, Petr Libosvár a Magda Cihlářová z Českého svazu ochránců přírody, nás přesvědčili, že tomu tak úplně není. Vzali nás mimo známé pěší stezky za lenivým broukem páchníkem a vysvětlili, jak takový malý brouček může ovlivňovat celý ekosystém. Ve svém poutavém vyprávění zmínili spoustu zajímavých informací o meandrech Odry, o invazivních druzích rostlin, o rozmnožování jmelí, o chystaném projektu vybudování kanálu Dunaj-Odra-Labe. Během dopoledne se osmáci zúčastnili i několika týmových her, které byly zaměřeny na spolupráci, ale i poznávání různých druhů stromů. V této soutěži excelovali zejména naši skauti z Albrechtiček. Svým průvodcům za nevšední procházku děkujeme a slibujeme, že si zapamatujeme aspoň jednu věc, která jim ležela na srdci – BOBŘI RYBY NEŽEROU! Podobného výletu do Poodří se zúčastnili i žáci 8.B a obě sedmičky. Bližší informace o páchníkovi naleznete na webové adrese www.poodrizije.cz.

Mgr. Marcela Svatošová