Beseda se spisovatelem Zdeňkem Ležákem

Ve středu 2. 6. jsme v naší škole přivítali spisovatele, novináře a šéfredaktora časopisu ABC Zdeňka Ležáka, který je autorem komiksů s historickým námětem. Sedmáci se dozvěděli podrobnosti o posledních pěti letech života Jana Žižky a osmáci se seznámili s odbojovou skupinou Tři králové.  V druhé části besedy p. Ležák žákům vysvětlil, jak vzniká knížka, které profese se na tvoření knihy podílí. Hodně jsme se bavili o popularitě komiksů u čtenářů a možnostech, jak se spisovatel nebo ilustrátor může uplatnit na českém knižním trhu. Na závěr dostal každý žák jeden výtisk časopisu ABC.

Tato akce byla financována z projektu MAP II ORP Bíovec.

Zpětná vazba žáků:

Beseda mě celkem bavila, protože jsem toho o minulosti hodně zjistil.

Přednáška se mi líbila na 9/10, protože to bylo celkově zajímavé a zajímá mě 2. světová válka.

Beseda byla skvělá, naučná, zábavná, dobré téma, hezká ukázka obrázků a knih, hodnej pán.

Besedě jsem strhla 2 body za to, že jsme většinu času seděli a jenom poslouchali, nebyly tam žádné zábavné aktivity, ale jinak byla fajn.

Mgr. Marcela Svatošová

 

Projekt MAP II ORP Bílovec, Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008617.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

logo