Poznej svět chutí a vůní nejen ve ŠJ

Ve středu 24. 2. proběhla ve školní jídelně akce pro žáky 1.ročníku s názvem „Poznej svět chutí a vůní nejen ve ŠJ “.

Paní kuchařky spolu s paní vedoucí školní jídelny si pro děti připravily bohatý program. Za což jim patří obrovské poděkování.

Začali jsme ochutnávkou tří druhů pomazánek, děti hádaly, z čeho jsou vyrobeny. Když jim paní kuchařka sdělila složení daných pomazánek, mnohé byly překvapeny. Talíře s jednohubkami zmizely rychle a některé děti si dokonce mazaly samy další várku jednohubek.

V připraveném tajemném pytlíku děti se zavázanýma očima pouze hmatem rozpoznávaly rozličné předměty. Bylo to velmi zábavné a vzrušující zároveň. Nahmataly například: avokádo, jablko, oříšek….

Připravena várka nakrájeného ovoce byla pro děti zcela jednoznačná. Různé druhy ovoce poznaly bezpečně a s radostí si na něm pochutnaly.

Následovala náročnější část, kdy se děti seznámily s rozmanitými druhy koření a přiřazovaly k nim jejich názvy. Po krátké přestávce na čerstvém vzduchu si na závěr vyrobily vynikající dezert s připravenými uvařenými jablky s kořením.

Součástí programu byla také prohlídka kuchyně a skladů, kde jsou uskladněny potraviny, ovoce a zelenina, mrazáky apod.

Tato akce byla velice zdařilá, děti odcházely se spoustou informací i zážitků a také s plnými bříšky.

A jejich hodnocení? Posuďte sami.

Co mi nejvíce chutnalo?

„Nejvíce mi chutnala špenátová pomazánka.“ – Vláďa

„Nejvíce mi chutnala pomazánka z červené čočky.“ - Anička

Co mě překvapilo?