Den Země

29. duben byl ve znamení oslav Dne Země. V tento den se naším vyučovacím prostředím stala příroda blízkého i vzdálenějšího okolí. Pro žáky byly připraveny aktivity napříč ročníky a každý si mohl zvolit, jak den stráví. Do zoologických zahrad ve Zlíně a Ostravě odjelo 80 žáků od 2. do 8. třídy. Tady se krom samotné prohlídky zúčastnili výukových programů o zvířatech žijících v Africe, Asii a chovu zvířat v lidské péči. V Hranicích na Moravě se nám věnovali žáci Střední lesnické školy a provedli nás školním arboretem, pustili do útrob školy a představili školní sbírky paroží, nerostů, hornin aj. V Teplicích nad Bečvou jsme zkoumali složení vody v Bečvě a vyvěrající kyselky. Ani špatné počasí nás neodradilo od prohlídky Hranické propasti – nejhlubší zatopené propasti na světě. V Bartošovicích jsme zjistili, jak funguje vodní mlýn a co je náplní záchranné stanice. Do Poodří jsme vydali za broukem páchníkem. Pan Sekanina nás seznámil s povinnostmi myslivců a v Denasu jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku chovu ryb. K péči o krajinu patří také nakládání s odpady. Ti nejmenší bojovali se Skládkoobrem v ostravském OZO. Páťáci až osmáci poznali, jak funguje místní kompostárna, útulek pro psy a sběrný dvůr. Prvňáčci a deváťáci si svůj den užili v planetáriu. Prvňáčci s pořadem  Ze života stromů a deváťáci studovali radioaktivitu.

Vzhledem k nepříznivému počasí jsme si nemohli program užít se vším všudy. Mnoho aktivit jsme museli přizpůsobit povětrnostním podmínkám: do Bartošovic kolo vyměnili za autobus, některé trasy zkrátili nebo prostě zůstali pod střechou.

Za MÚ přírodovědných předmětů Vladimíra Stillerová

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací