Projekt „Veselé zoubky"

V úterý 12. 3. 2019 se žáci 1. tříd naší školy seznámili s projektem „Veselé zoubky“.

Jeho tématem byla správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Jak a proč o své zuby pečovat, co je potřeba dělat pro své zdraví a správný růst zoubků, dětem přiblížily oblíbené postavy prostřednictvím zábavně vzdělávacího filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Potom jsme si povídali o zubní hygieně, o potravinách, které zoubkům prospívají, a které jim naopak škodí.

Na závěr prvňáčci vyluštili zajímavé úkoly v pracovním listě. Všichni se s vyplněním zdárně vypořádali, a proto byli odměněni dárečkem – taštičkou z dm drogerie markt s.r.o..

A jaké překvapení se v ní skrývalo? No přece pomůcky na čištění zoubků! Všichni  naši žáčci měli velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat.

Třídní učitelky 1. tříd

Mgr. Andrea Mojžíšová a Mgr. Alena Cibulcová