Exkurze žáků třetích tříd

Ve středu 19. prosince jsme se vydali načerpat vánoční atmosféru do Opavy. Navštívili jsme výstavy ve Slezském zemském muzeu nejen s vánoční tematikou. Děti měly možnost vyzkoušet si kostým sv. Lucie, děvčata pletla vánočky z copů. Líbilo se nám vánoční stolování i dřevěný betlém. Žáky zaujala také výstava Kniha džunglí, která jim přiblížila prostředí a zvířata z příběhu. V závěru našeho výletu jsme strávili čas na vánočních trzích Dolního náměstí v Opavě, kde jsme si mohli vyrobit vlastní svíčku, zajezdit si na historickém kolotoči, koupit perníčky či jiné vánoční nebo upomínkové předměty.

Všem přejeme krásné vánoční svátky a do nového roku jen to nejlepší. 

za 3. třídy Jarmila Malchárková a Zuzana Šrámková

 

  

Tyto webové stránky využívají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací